ParsNab

ارتباط بیماری قلبی با ریزش مو در جوانی

مطالعات اولیه محققان نشان می دهد که طاسی و سفید شدن زودرس موها جزو عوامل پرخطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی به شمار می رود.

ریزش مو در جوانی ، علت ریزش مو در جوانی

علت ریزش و سفید شدن زودهنگام موها

ما به صورت طبیعی حدود 50 تا 100 تا مو را در روز از دست میدهیم. اگر بیشتر از این اتفاق افتد شما ممکن است مقدار زیادی مو را در شانه ، روی لباس ها، یا داخل وان پیدا کنید. شما همچنین ممکن است در یابید که موهایتان کم پشت تر شده است، و در قسمت هایی وسیعتر است، و موجب شده خط موی تان تغییر کند و یا تکه هایی از طاسی نمایان شده است.
محققان در مطالعات اولیه دریافتند مردانی که در سال های نخست زندگی موهای خود را از دست می دهند بیشتر در معرض بیماری قلبی قرار می گیرند. آنها تحقیقات خود را روی 2 هزار مرد هندی زیر 40 سال انجام دادند و در نهایت دریافتند مردانی که موهای آنها سریع تر و در سنین جوانی به سفیدی گراییده و دچار کچلی شده اند، بیشتر دچار بیماری های قلبی می شوند.
به نقل از upi، محققان 790 مرد جوان زیر 40 سال مبتلا به بیماری قلبی و هزار و 270 مرد را در همین رده سنی اما بدون سابقه ای از ابتلا به بیماری قلبی مورد مطالعه قرار دادند. آزمایش ها نشان داد مردانی که موهایشان پیش از موعد سفید شده بود در مقایسه با احتمال 30 درصدی ابتلا به بیماری های قلبی در مردان، حدود 50 درصد در معرض بیماری قلبی بودند و نیز مردانی که در جوانی دچار طاسی شده بودند تا 49 درصد احتمال ابتلا به بیماری قلبی داشتند در صورتی که سایر مردان تا 27 درصد در معرض این خطر بودند.ریزش مو در جوانی

ریزش مو در جوانیریزش مو

ریزش مو در جوانی

علت ریزش مو در جوانی

پژوهشگران بعد از در نظر گرفتن سن و عوامل پرخطر بیماری های قلبی و عروقی به این نتیجه رسیدند که کچلی مردان در سنین جوانی خطر ابتلا به بیماری های قلبی را در آنها تا 5/6 برابر افزایش می دهد؛ این در حالی است که سفید شدن زودهنگام موها نیز تا 5/3 برابر این خطر را بالا می برد.
محققان اعلام کرده اند که طاسی و سفید شدن زودرس موها جزو عوامل پرخطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی به شمار می رود. در حالی که متخصصان قلب و عروق آمریکا معتقدند که برای اثبات قطعی این ارتباط باید مطالعات گسترده تری انجام شود.
این مطالعات تنها روی یک نژاد و روی مردان هندی جنوب شرق آسیا صورت گرفته و برای رسیدن به قطعیت به مطالعات گسترده بیشتری نیاز است تا بتوان این پدیده را به جوامع بیشتر بسط داد. دیابت، فشار خون بالا، سابقه خانوادگی، کشیدن سیگار، چربی شکمی و شاخص توده بدنی بالا از جمله عوامل پرخطر در بروز بیماری های قلبی عروقی هستند اما به نظر می رسد، نقش آنها نسبت به طاسی و سفید شدن زودهنگام موها و چاقی کم رنگ تر است.
پزشکان توصیه می کنند مردانی که دچار این عوامل هستند، باید با ایجاد تغییر در سبک زندگی مانند تغذیه سالم، ورزش کردن و مدیریت استرس خطر بروز بیماری های قلبی را در خود کاهش دهند.
به طور کلی، عوامل معمول از قبیل دیابت، سابقه خانوادگی در ابتلا به بیماری قلبی و عروقی، سیگار کشیدن، زندگی بی تحرک، کلسترول بالا و فشار خون زیاد بیشترین عوامل بروز مشکلات قلبی و عروقی محسوب می شوند.

منبع : نمناک
برچسب ها : بیمار ، قلب ، ریزش مو
مطالب مرتبط  
جدیدترین مطالب
آمدم حال تو را از در و دیوار بپرسم... آمدم حال تو را از در و دیوار بپرسم...
نرمش قهرمانانه نرمش قهرمانانه
در امتداد تاریخی عظیم در امتداد تاریخی عظیم
همراه با رسول خدا در آخرین غزوه همراه با رسول خدا در آخرین غزوه
عمری کوتاه اما پربرکت عمری کوتاه اما پربرکت
ته مانده‌ی جانم ته مانده‌ی جانم
چند پرده از اقدامات مأمون علیه امام هشتم چند پرده از اقدامات مأمون علیه امام هشتم
یادگار راستین امیر مومنان یادگار راستین امیر مومنان
اندیشه صادقانه در هوای «صبح ساحل» اندیشه صادقانه در هوای «صبح ساحل»
سه راهیِ انسانیت سه راهیِ انسانیت
امامی که دل از همه ربود امامی که دل از همه ربود
نهضت آزاد اندیشى پیشوای ششم نهضت آزاد اندیشى پیشوای ششم
شمشیر بُرّان پیامبران دشت خون شمشیر بُرّان پیامبران دشت خون
رفیقان نیمه راه پدر و دشمنان راه پسر رفیقان نیمه راه پدر و دشمنان راه پسر
بزرگ در چشم دوست و دشمن بزرگ در چشم دوست و دشمن
صحنه هایی از حماسه بانو صحنه هایی از حماسه بانو
ای غایب از نظر ای غایب از نظر
از وکالت حق تا پیروی از نفس از وکالت حق تا پیروی از نفس
سیری در دانشگاه بزرگ جعفری سیری در دانشگاه بزرگ جعفری
مروری بر غزوات رسول خدا صلی‌الله‌علیه‌وآله مروری بر غزوات رسول خدا صلی‌الله‌علیه‌وآله
آمار وب سایت
تاریخروزبازدید
1397/2/31
دوشنبه 1
1397/2/30
یکشنبه 2
1397/2/29
شنبه 4
1397/2/28
جمعه 14
1397/2/27
پنجشنبه 2
1397/2/26
چهارشنبه 3
1397/2/25
سه شنبه 5
تعداد کاربران آنلاین : 1
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به Parsnab.com است و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.